Seo Çalışması

Web sitenize arama motoru optimizasyonu yaptırmak istiyorsanız mutlaka SEO (Search Engine Optimization)alanında deneyimli bir uzman ile çalışmalısınız. Bilinçsizce ve gelişigüzel yapılan yanlış seo uygulamaları Google için tehlikeli sonuçlara yol açabilir. Bu yazıda paylaşılan seo tekniklerini adım adım takip ederek yol haritanızı belirleyebilirsiniz. Seo nedir, nasıl yapılır ve ne işe yarar demeden önce bu yazıyı sonuna kadar mutlaka okumanı tavsiye ediyoruz.

 

 

 

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Hangi SEO Uzmanı...

Seo uzmanı seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları sizler için derleyip listeledik.

  • Sektörde 1. Sayfa hatta 1. Sıra garantisi veren firmalara kesinlikle itibâr etmeyin. Bu konu ile alâkâlı Google da birinci ağızdan dikkatli olmanızı sürekli dile getirip uyarılarda bulunuyor.
  • Bunun yerine freelance ya da profesyonel bir seo ajansı ile kelime bazlı yükselme çalışması için anlaşabilirsiniz. Hizmeti satın alırken hit (ziyaretçi) artışı, SERP sıralama kazanma gibi vaadler içeren sözleşme imzalayabilirsiniz. Başarılı olunmaması durumunda seo danışmanından yapılan harcamalar -masraf- haricindeki (genelde 50%) tutar veya paranın tamamını tarafınıza iade isteyebilirsiniz.
  • En iyi SEO uzmanı referansları iyi olan uzmandır diyorsanız yanılıyorsunuz. Göz önünde bulundurulması gereken daha önemli husus ilgili bireysel veya kurumsal şirketin google aramadaki konumu ve otoritesidir.
  • Piyasada iş yapan bireylerin veya kurumların yeniliğe açık olduğuna ikna olmalısınız. Google mühendisleri algoritmalarını Panda, Penguin, Hummingbird (RankBrain) gibi büyük veya küçük çaplı değişikliklerle sürekli güncelleme yoluna gider. Bu nedenle seo bilgilerini taze tutmak gerekir çünkü bugün işe yarayan bir şey yarın google için zarar verici olabilir.
©2019 Fatih Tasarım Web Hizmetleri. Tüm hakları saklıdır. Armut.Com Üyesidir.

Search